Jak dobrać perfumy do osobowości oraz stylu?

Sekret atrakcyjnego wizerunku nie leży wyłącznie w świetnie dobranej stylizacji i ładnie ułożonych włosach. Piękny, a przede wszystkim dobrze dopasowany do Ciebie zapach doda Ci jeszcze więcej pewności siebie, charyzmy oraz sprawi, że będziesz prezentować się jeszcze lepiej niż dotychczas. Poniżej znajdziesz najważniejsze informacje, które sprawią, że dobór perfum nie będzie dla Ciebie problemem!

Jakie są rodzaje perfum damskich i męskich?

Przede wszystkim perfumy dzieli się na damskie, męskie i unisex. Oprócz tego perfumy można zakwalifikować również do różnych grup zapachowych, biorąc pod uwagę całą kompozycję zapachową. Na flakonikach lub opakowaniach możesz zauważyć takie skróty jak EDT, EDP czy EDC. Są to oznaczenia, które warto znać, aby Twoje zakupy były jeszcze bardziej świadome.

Ze względu na stężenie olejków zapachowych wyróżnia się głównie:

·        perfumy (parfum) – zawierają 20-43% olejków zapachowych. Są to produkty ekskluzywne i bardzo drogie. W języku potocznym perfumami nazywamy często wody toaletowe i wody perfumowane, jednak niewielu z nas nie miało styczności z prawdziwymi ekstraktami perfum

·        wody perfumowane (EDP) – to około 10-20% olejków zapachowych w całej objętości produktu

·        wody toaletowe (EDT) – zawartość olejków zapachowych w tego typu produktach wynosi zazwyczaj około 5-15%

Jeżeli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat tego, czym różnią się między sobą zapachy, które najczęściej możesz spotkać na półkach sklepowych, zapraszamy do zapoznania się z naszymi innymi wpisami na blogu. Przeczytaj, czym różni się woda toaletowa od perfumowanej?

Jak dobrać perfumy – grupy zapachów

Dobrze dobrane perfumy to takie, które idealnie pasują do naszego charakteru, osobowości oraz stylu. Jak dobrać perfumy, które będą uzupełniały Twoje stylizacje oraz poprawią Ci nastrój każdego dnia? Warto poznać i przetestować różne grupy perfum, aby dowiedzieć się, które z nich najbardziej Ci odpowiadają.

Istnieje kilka podstawowych grup zapachów:

·        zapachy kwiatowe

·        zapachy cytrusowe

·        zapachy drzewne

·        zapachy szyprowe

·        zapachy orientalne

·        zapachy wodne

·        zapachy ziołowe

Bardzo często kompozycje zapachowe zawierają starannie dobrane akordy, które tworzą zapachy z pogranicza 2 lub nawet 3 grup np. kwiatowo-owocowe lub orientalno-drzewne.

Jak dobrać perfumy do swojego charakteru i osobowości?

Sytuacja, w której perfumy drażniły Cię swoim zapachem przez cały dzień, pewnie nie jest Ci obca. Zapewne stało się tak ze względu na to, że ich kompozycja zapachowa nie była do Ciebie dopasowana. Jak uniknąć takiej sytuacji w przyszłości?

·        Warto przetestować perfumy bezpośrednio na skórze i „pochodzić” z danym zapachem przez cały dzień. Dzięki temu możesz zobaczyć, jak rozwija się dana kompozycja, jakie są jej nuty sera, nuty głowy oraz nuty bazowe.

·        Przygotuj skórę, uwolnij ją od innych zapachów, aby nie kolidowały z kompozycją zapachową danego produktu

·        Nie wąchaj zbyt wielu zapachów jednocześnie lub zadbaj o to, aby mieć przy sobie ziarna kawy. Po przetestowaniu trzech zapachów jeden po drugim, wonie następnych kompozycji będą się ze sobą mieszać. Powąchanie ziaren kawy w międzyczasie pozwoli lepiej poznać kolejne kompozycje zapachowe

Jak dobrać perfumy do osobowości oraz stylu – podsumowanie

Perfumy dobrane do charakteru oraz stylu sprawią, że będziesz prezentować się świetnie każdego dnia. Pamiętaj o tym, aby testować zapachy na własnej skórze. Kompozycja zapachowa zmienia się w czasie, ukazując po kolei nuty głowy, nuty serca, a na końcu nuty bazowe. Jeżeli zależy Ci na przetestowaniu wielu nowych zapachów, zapoznaj się z naszą bogatą ofertą perfumetek!

Zgoda na pliki cookie
back to top