fb

Przeglądana kategoria:

Nuty zapachowe

Pokazuje 1-20 of 225 item(s)

Czym są nuty zapachowe?

 
Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek nad tym, w jaki sposób projektowane są kompozycje zapachowe? Każdy perfumiarz doskonale wie, że esencja, która umieszczana jest w eleganckim flakoniku, jest wynikiem misternych prac, które porównać można do tworzenia dzieła sztuki. Każda buteleczka przepełniona jest magicznym aromatem – wyjątkowymi nutami zapachowymi.
 
Niemal wszystkie perfumy opracowane zostały na podstawie trzech kategorii nut zapachowych, które następują jedna po drugiej, w określonej kolejności. Na początek wyczuwalne stają się nuty głowy – z reguły delikatne, świeże, utrzymujące się w powietrzu zaledwie przez chwilę. Chwilę później do naszych zmysłów docierają ciepłe, subtelne nuty serca, których zapach towarzyszy przez kolejnych kilka godzin. Końcowym zapachem są nuty głębi (inaczej bazy), o najbardziej intensywnym, mocnym aromacie.
 

Najładniejsze zapachy damskie – rozkwit delikatnych nut zapachowych

 
Kobiety uwielbiają kokietować swą naturalnością i dziewczęcym urokiem. Doskonale wiedzą, w jaki sposób łączyć zapachy i jak dobierać je w zależności od swojego temperamentu i okazji, podczas której mają jej towarzyszyć. Wśród najczęściej wybieranych nut zapachowych na codzienne okazje znaleźć można te oparte o aromaty kwiatowe, owocowe i cytrusowe.
 
Wyjątkowe okazje wymagają odpowiedniego przygotowania, czego dowodem są najładniejsze zapachy damskie, przeznaczone na wieczorne wyjścia i specjalne momenty. Wyczuć można wśród nich rozgrzewającą zmysłowość nut Orientu, nuty przyprawowe i aromatyczne.
 

Najlepsze męskie zapachy – głębia uwodzicielskich nut zapachowych

 
Szukając złotego środka, mężczyźni coraz częściej starają się wybierać nuty zapachowe o uniwersalnym aromacie. Najlepsze zapachy męskie balansują między swobodą i przyjemnym orzeźwieniem a zmysłową głębią, czego przykładem są mieszanki nut zapachowych aromatycznych, fougere, przyprawowych i orientalnych.
back to top