Jak przechowywać perfumy?

Jak przechowywać perfumy?

Zapach harmonizujący z osobowością jest nieoceniony, dlatego gdy już odkryjemy, jakie perfumy są tymi wymarzonymi, chcemy, aby służyły nam jak najdłużej. Kluczową rolę odgrywa ich przechowywanie. Będziesz się nimi cieszyć przez kilkanaście miesięcy lub nawet przez kilka lat, gdy zastosujesz przedstawione przez nas porady. Zachowaj moc zapachu na dłużej!

Czynniki wpływające na trwałość perfum

Perfumy są substancjami wrażliwymi na działanie czynników zewnętrznych, dlatego sposób ich przechowywania ma istotne znaczenie dla zachowania trwałości. Zastanawiasz się, jak długo można przechowywać perfumy? To zależy od konkretnej kompozycji zapachowej, ponieważ niektóre substancje są delikatniejsze od innych. Najczęściej perfumy są ważne przez 12-36 miesięcy, ale daty wskazanej przez producenta nie należy traktować jak wyroczni, ponieważ zapach może utrzymywać się w niezmienionej formie znacznie dłużej.

Główne czynniki wpływające na trwałość perfum to: temperatura i wilgotność otoczenia, światło oraz powietrze. Należysz do osób, które przechowują perfumy w łazience? Flakon ukochanych perfum Paco Rabanne Black XS for Her prezentuje się na półce imponująco, ale zawarte w nim substancje są zbyt wrażliwe na zmiany temperatur i dużą wilgoć charakterystyczne dla tego pomieszczenia.

W jaki sposób czynniki zewnętrzne oddziałują na perfumy?

Skoro łazienka nie jest odpowiednim miejscem, to w takim razie jak przechowywać perfumy? Niektóre osoby chowają je w lodówce, ale to też nienajlepszy pomysł, ponieważ wkładanie i wyjmowanie ich z niej, to narażanie na nagłe skoki temperatury. Lepszym pomysłem jest przechowywanie zapachów w temperaturze pokojowej.

Wilgoć, która panuje między innymi w łazience, może sprawić, że kompozycja zapachowa po pewnym czasie nie będzie przypominać pierwotnej. Narażanie perfum na słońce i sztuczne światło również sprawi, że perfumy zmienią zapach. Struktura cząsteczek zastosowanych substancji ulega transformacji lub rozpadowi. Na szczęście Cacharel Amor Amor i większość perfum to wersje z atomizerami, dzięki czemu nie mają kontaktu z powietrzem, które również działa na zapach destrukcyjnie.

Gdzie przechowywać perfumy, aby zachowały świeżość jak najdłużej?

Flakoniki powinny stać w miejscu, gdzie jest stała temperatura około 16-20°C. Wykluczyliśmy już łazienkę i lodówkę, ale zwróć uwagę, aby w ogóle nie trzymać ich w kuchni. Ulubione perfumy stracą moc, jeżeli postawisz je koło kaloryfera lub na nasłonecznionym parapecie. Najlepszym miejscem może wydawać się pokój i zamknięta szafka.

Perfumy trzymane w pudełku na pewno będą zachwycać zapachem przez długi czas, ale czy jednak nie kusiłoby cię, aby wyeksponować kwiatowy flakon Flower by Kenzo? Niektóre flakoniki są jak małe dzieła sztuki i aż żal je chować. Jeżeli chcesz, aby stały w widocznym miejscu, przygotuj ozdobną tacę lub paterę, postaw je na niej, i znajdź miejsce z dala od okna i wszelkiego intensywnego światła. Może to być miejsce obok twojej toaletki lub we wnęce szafy.

All comments

back to top