Najpiękniejsze perfumy o zapachu frezji

Najpiękniejsze perfumy o zapachu frezji

Frezja to niezwykły kwiat o odświeżającym, subtelnym i delikatnym aromacie, jej aromat przywodzi na myśl niewinność i szczęście. To drzewny i cytrusowy zapach, który znajdziesz w perfumach oraz balsamach i kosmetykach. Roślina ta została odkryta w 1866 roku w Afryce Południowej. Poznaj wyjątkowe perfumy o zapachu frezji.

Jak uzyskać perfumy z frezją?

Przyjemny i intensywny zapach frezji stał się inspiracją dla wielu perfumiarzy oraz podstawą do tworzenia kobiecych i męskich perfum. Ich czysty aromat najczęściej znajdziemy w świeżych i eleganckich perfumach dla kobiet. Często jest łączony z innymi kwiatowymi nutami takimi jak magnolia, piwonia, konwalia czy cyklamen.

W związku z tym, że proces naturalnej ekstrakcji z frezji wymaga mnóstwo wysiłku oraz ogromnej ilości kwiatów, dlatego nutę frezji w perfumach uzyskuje się dzięki połączeniu syntetycznych składników. Jest to zmysłowy aromat, który odzwierciedla witalność, niewinność i szczęście. Kwiatowo-drzewny zapach jest subtelny, odświeżający, uwodzi zmysły i pobudza wyobraźnię.

Frezja to kwiat bardzo popularny w bukietach ślubnych, gdzie symbolizuje zaufanie, wierność i niewinność. Branża perfumeryjna stworzyła i wydała mnóstwo wyjątkowych i pięknych zapachów z nutą frezji, wśród tych najpiękniejszych znajdziemy:

Męskie perfumy z nutą frezji

Aromatyczno-wodna kompozycja zapachowa dla mężczyzn Acqua di Gio marki Giorgio Armani pojawiła się w sprzedaży w 1996 roku. Architektem tych perfum jest Alberto Morillas, a aromat frezji został połączony z innymi kwiatami oraz nutami morskimi w akordzie serca.

Zaliczany do kategorii męskich perfum drzewno-aromatycznych Bvlgari Man Extreme EDT marki Bvlgari. Zaprojektowana przez Alberto Morillasa kompozycja zapachowa została wydana w 2013 roku. Nutę frezji znajdziemy w sercu kompozycji zapachowej, gdzie została otulona kardamonem i bursztynem.

Zapach unisex z nutą frezji

Nasycony akordami kwiatowymi, zielonymi, drzewnymi i aromatycznymi zapach unisex CK Be Calvin Klein to perfumy stworzone przez Rene Morgenthaler. Kwiatowo-drzewno-piżmowa kompozycja pojawiła się w sprzedaży w 1996 roku, a zapach frezji ukryto w niej pośród akordu serca, łącząc go z zieloną trawą, magnolią, jaśminem, brzoskwinią czy orchideą.

Damskie perfumy z nutą frezji

Niezwykłe damskie perfumy Si marki Giorgio Armani zostały stworzone przez Christine Nagel i Julie Masse. Zapach zaliczany do kategorii szyprowo-owocowych pojawił się w sprzedaży w 2013 roku, a nuty frezji wypełniają jego serce wspólnie z majową różą.

Nuty frezji znajdziemy także w perfumach wydanych w 2014 roku Boss Ma Vie marki Hugo Boss, gdzie przenikają się akordy drzewne, zieleni i kwiatów. W akordzie serca umieszczono nuty frezji otulone jaśminem i różą.

Zaprojektowane przez Oliviera Crespa perfumy Noa marki Cacharel pojawiły się w sprzedaży w 1998 roku. Kwiatowo-drzewno-piżmowa kompozycja ociekająca aromatami kwiatów skrywa w sobie nuty frezji wśród górnych nut.

Już sam niezwykły flakon perfum J’adore marki Chrystian Dior przyciąga uwagę i prezentuje się niesamowicie, tak, że chce się odkrywać to, co znajduje się w jego wnętrzu. A stworzona przez Calice Becker i wydana w 1999 roku kompozycja kusi aromatami owoców i kwiatów. Te niesamowicie kobiece perfumy wśród nut serca skrywają w sobie aromat frezji.

Nasycone nutami kwiatów i orientu damskie perfumy Red Door marki Elizabeth Arden zostały wydane w 1989 roku. Architektem tego zapachu jest Carlos Benaim, a nuty frezji znajdują się w sercu zapachu.

All comments

Zgoda na pliki cookie
back to top