Od czego zależy trwałość perfum? Trwałe perfumy damskie i męskie

Od czego zależy trwałość perfum? Trwałe perfumy damskie i męskie

Niektóre perfumy wyczuwamy na skórze nawet następnego dnia po ich użyciu, a inne ulatniają się w krótkim czasie. Co zrobić, aby cieszyć się zapachem możliwie najdłużej? Na trwałość perfum wpływa kilka czynników. Przede wszystkim należy wybrać odpowiedni rodzaj perfum. Oto wskazówki, które pomogą w znalezieniu trwałego zapachu.

Rodzaje perfum – zawartość olejków eterycznych

O trwałości perfum decyduje zawartość olejków eterycznych w danej kompozycji zapachowej. Perfumy w skondensowanej formie, określane jako eliksir, są intensywne i mogą utrzymywać się na skórze nawet kilka dni. Zawierają 20-40% olejków zapachowych. Możesz jednak zdecydować się np. na trwałe perfumy damskie Chanel N° 5, które mają postać wody perfumowanej. Pozostają na skórze do dwóch dni – zawartość olejków zapachowych wynosi 10-20%.

Do wyboru masz również wody toaletowe, które cieszą się bardzo dużą popularnością. Esencje zapachowe są w nich utrzymywane na poziomie 7-10%. W tym przypadku aromat najczęściej uwalniany jest przez kilka godzin. Ostatni kategoria perfum jest skierowana wyłącznie do mężczyzn – to wody kolońskie o stężeniu olejków eterycznych w granicach 7-10%. Również są wyczuwalne przez kilka godzin.

Inne czynniki wpływające na trwałość perfum

Pamiętaj, aby perfumy przechowywać we właściwy sposób, w przeciwnym razie nawet tak trwały zapach jak Dior Homme utraci swoje właściwości. Częste zmiany temperatury i kontakt ze światłem powodują ich psucie się. Zachowasz trwałość zapachu, jeżeli postawisz perfumy w ciemniejszym miejscu, np. w szafce w sypialni.

Czy wiesz, że sposób aplikacji zapachu również wpływa na jego trwałość? Jeżeli spryskasz tylko ubranie, ulotni się dość szybko. Aplikuj perfumy na czystą i suchą skórę w miejscu, gdzie krew wyraźnie pulsuje. Może to być nadgarstek, szyja, dekolt, zgięcia łokci lub kolan. Warto nawilżyć skórę balsamem z tej samej linii zapachowej, co perfumy, jeżeli taki istnieje, lub kosmetykiem o neutralnym aromacie.

Damskie i męskie perfumy o dużej trwałości

Kwiatowo-orientalny aromat Versace Crystal Noir jest uwalniany przez cały dzień. To jeden z najtrwalszych zapachów, który charakteryzuje się również wymowną głębią. Otula zmysłową mgiełką i ujmuje delikatnością. Jest stworzony dla pewnych siebie kobiet. W bazie perfum wyczuwalne są akordy piżma i drzewa sandałowego. Nawet 12 godzin przetrwa zapach Marc Jacobs Decadence. W pierwszej chwili perfumy mogą sprawiać wrażenie ciężkich, ale trudno oprzeć się nutom śliwki, bursztynu, wetywerii i szafranu.

Na jakie trwałe perfumy męskie warto się zdecydować? Panowie mogą wybierać spośród wielu propozycji, ale Thierry Mugler A*Men to kompozycja o dużej mocy. Orientalny zapach pełen paczuli, wanilii i kawy podkreśla męski urok. Jeżeli chcesz emanować elegancją i wzbudzać uznanie, doskonałym wyborem będzie Chanel Egoiste Platinium. Drzewno-zielony zapach jest synonimem luksusu i oczarowuje świeżością lawendy, imbiru oraz rozmarynu.

All comments

back to top